Halı Yıkama Fiyat Hesaplama

Halınızın m2 ‘sine göre yıkama ücretini hesaplayabilirsiniz. Bir çok halıda halının metrekaresi halının arkasındaki etikette yazmaktadır. Etiket sökülmüş ya da yazılar okunmuyorsa halınızın eni ve boyunu bir metre yardımı ile ölçmelisiniz. Ölçü birimini aşağıya metre cinsinden yazınız.
2022 yılı güncel halı yıkama fiyat hesaplama tablosu:

Halı Seçimi
En
Boy
m2
Toplam

Bir çok tüketici halısını yıkatmadan önce yıkama ücretinin ne kadar olduğunu ve ne kadar ödeyeceğini bilmek ister. Yukarıdaki tablo sayesinde halınızın cinsini seçtikten sonra enini ve boyunu metre yardımı ile ölçerek ilgili bölümlere yazdığınızda otomatik olarak ödeyeceğiniz tutar alta çıkacaktır.

İstanbul’da halı yıkama ücretleri halının cinsine göre fiyatlandırılır. Her halının yıkama işlemi farklı olduğu için yıkama işlemine göre ve halının cinsine göre fiyatlar belirlenmiştir. Yukarıdaki tablodan evinizde bulunan her halı için halı yıkama ücretini öğrenebilirsiniz.

ÖRNEK:
Halının m2 hesabı: (Halının Eni) x (Halının Uzunluğu) = Halının toplam m2’si.
Halı yıkama ücreti hesabı: (halı m2’si) x (yıkama ücreti) = toplam ücret.

Peki halı yıkama m2 hesaplama için halınızı nasıl ölçeceksiniz? Her ne kadar halıların arkasında m2’si yazsa da bazen yazı silinebiliyor veya etiketi kopuyor. Bir metre yardımı ile halınızın sadece enini ve uzunluğunu ölçmeniz yeterlidir. Yukarıdaki tabloda bu ölçtüğünüz uzunlukları metre olarak girmeniz gerekecektir.

Örnek: Halınızın eni yani kısa olan tarafı 250 cm ve boyu yani uzun tarafı da 300 cm. Yukarıdaki tabloya 2,5 m. ile 3 m. olarak girmeniz gerekecektir. Bu durumda halı yıkama fiyat hesaplaması için toplam tutara ulaşacaksınız.

Popüler Aramalar:

halı yıkama metrekaresi nasıl hesaplanır
halı yıkama ücreti hesaplama
halı yıkama metre kare hesaplama
halı m2 fiyatı hesaplama