Halı Yıkama Fiyat Hesaplama

Halı Seçimi
En
Boy
m2
Toplam

Halınızın m² ‘sine göre yıkama ücretini hesaplayabilirsiniz. Bir çok halıda halının metrekaresi halının arkasındaki etikette yazmaktadır. Etiket sökülmüş ya da yazılar okunmuyorsa halınızın eni ve boyunu bir metre yardımı ile ölçmelisiniz. Ölçü birimini yukarıdaki tabloya metre cinsinden yazınız.
2024 yılı güncel halı yıkama fiyat hesaplama tablosudur.

Bir çok tüketici halısını yıkatmadan önce yıkama ücretinin ne kadar olduğunu ve ne kadar ödeyeceğini bilmek ister. Yukarıdaki tablo sayesinde halınızın cinsini seçtikten sonra enini ve boyunu metre yardımı ile ölçerek ilgili bölümlere yazdığınızda otomatik olarak ödeyeceğiniz tutar alta çıkacaktır.

İstanbul’da halı yıkama ücretleri halının cinsine göre fiyatlandırılır. Her halının yıkama işlemi farklı olduğu için yıkama işlemine göre ve halının cinsine göre fiyatlar belirlenmiştir. Yukarıdaki tablodan evinizde bulunan her halı için halı yıkama ücretini öğrenebilirsiniz.

ÖRNEK 1:
Halının m² hesabı: (Halının Eni) x (Halının Uzunluğu) = Halının toplam m2’si.
Halı yıkama ücreti hesabı: (halı m²’si) x (yıkama ücreti) = toplam ücret.

Halının m²’sini Hesaplama

Peki halı yıkama m² hesaplama için halınızı nasıl ölçeceksiniz? Her ne kadar halıların arkasında m2’si yazsa da bazen yazı silinebiliyor veya etiketi kopuyor. Bir metre yardımı ile halınızın sadece enini ve uzunluğunu ölçmeniz yeterlidir. Yukarıdaki tabloda bu ölçtüğünüz uzunlukları metre olarak girmeniz gerekecektir.

ÖRNEK 2:
Halınızın eni yani kısa olan tarafı 250 cm ve boyu yani uzun tarafı da 300 cm. Yukarıdaki tabloya 2,5 metre ile 3 metre olarak girmeniz gerekecektir. Bu durumda halı yıkama fiyat hesaplaması için toplam tutara ulaşacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular:

Halı yıkama metrekaresi nasıl hesaplanır?

Halınızı yıkama metrekaresini hesaplamak için halının boyutlarını bilmeniz gerekir. Halının boyutlarını biliyorsanız enini ve boyunu çarparak halının alanını çıkarmalısınız. Çıkan sonuç metre cinsinden Fiyat listemizdeki uygun halı ile çarparak halınınız yıkama ücretini öğrenebilirsiniz.

Halı yıkama ücreti nasıl hesaplanır?

Halınızı yıkama metrekaresini hesaplamak için; örneğin halınızın uzunluğu 3 metre olsun, eni de 1,5 metre olsun. Bu iki uzunluğu çarparsak: 3×1,5= 4,5 m² halının alanıdır. Bu sonucu fiyat listesinden sizin halınıza uygun olan halı cinsinin yıkama ücreti ile çarptığınızda yıkama ücretini öğrenebilirsiniz.

Halı yıkama m² fiyatı hesaplama

Halınızın yıkama fiyatını öğrenmek için yukarıdaki otomatik hesaplama tablosunu kullanabilirsiniz. Halınızın enini ve uzunluğunu ilgili kutucuklara girerseniz sistem otomatik olarak güncel fiyat listesinden halınızın cinsine göre yıkama ücretini hesaplayacaktır. Birden fazla halınız varsa “Yeni halı ekle” butonunu tıklayarak yeni halı ekleyebilirsiniz. Halılarınızın hepsinin ebatlarını girdiğinizde sistem size toplam ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini en altta gösterecektir.