Kurumsal

Swan halı yıkama & bakım onarım hizmetleri

Swan Halı Yıkama & bakım onarım Hizmetleri 1983 yılında Mustafa Emirgan tarafından İstanbul Anadolu Yakası’nda HALTEMSAN Halı Temizleme Sanayi adıyla kurulmuştur. 2010 yılına kadar Üsküdar küçük çamlıca’da HALTEMSAN Halı Temizleme Sanayi olarak faaliyet göstermiş, ancak bulunduğu tesisin artan talebi karşılayamaması üzerine 2010 yılında büyüme göstererek İstanbul Ataşehir’de 1100 m2 arsa üzerine 1800 m2 kapalı alan 500 m2 açık alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Profesyonel Hizmet Anlayışı

Türkiye’de bugün profesyonel halı yıkama firmalarının kullandığı iki makineden biri Swan Halı Yıkama tarafından dizayn edilmiş ve yaptırılmıştır, çünkü firmamız kırk yılı aşkın tecrübesiyle modern halı temizleme sistemlerinin gerek duyduğu donanım ve ihtiyaçları konusunda en çok bilgi ve birikime sahip olan kuruluşlardan biridir. Örnek vermek gerekirse, bugün yalnızca profesyonel tesislerce kullanılan ve halıların gerçek anlamda temiz olabilmesi için yıkanmadan önce kullanılması gereken toz alma makineleri bile ilk defa Swan Halı Yıkama tarafından düşünülmüş ve uygulanmıştır. Bunun yanı sıra her çeşit halıya farklı yıkama makinesi geliştirilmiş ve Swan Halı Yıkama gibi öncü kuruluşlar sayesinde halı yıkama hizmeti bugün olabilecek en modern ve en kaliteli seviyeye ulaşmıştır. Firmamız her halının cinsine ve niteliğine göre elde ya da makinelerde yıkama yapabilecek alt yapısıyla tüm Türkiye’ye ve yeni girişimcilere örnek bir halı yıkama fabrikası olarak dizayn edilmiştir.

Halı temizliğinde her bir halının kendi yapısına ve ihtiyaçlarına yönelik bir özen gerektirdiğine inanan firmamızda, eskiden beri el emeği göz nuruyla dokunmakta olan her çeşit el halıları, uzak doğudan ithal edilen değerli halılar, ülkemizde sıklıkla kullanılan ve özellikle Gaziantep yöresinde başarılı bir şekilde üretilmekte olan makine halılarının ve diğer halı çeşitlerinin hepsine ihtiyaç duyduğu profesyonel hizmet gösterilmektedir. Swan Halı Yıkama ve Tamir Hizmetleri otuz yılı aşkın tecrübesi ve her biri işinde uzmanlaşmış profesyonel ekibiyle İstanbul’daki halı mağazaları, kuru temizleme firmaları ve evlere yönelik halı yıkama, yerinde yıkama, koltuk yıkama, stor perde yıkama, değerli halı tamiratı ve saçak tamiratı hizmeti vermektedir.

Temizleme sektöründeki tüm yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden modern tesisimizde son teknoloji halı yıkama, toz alma, sıkma, kurutma ve paketleme makineleri kullanılmakta, her bir halıya ayrı özenin gösterilmesine olanak sağlayacak kadar geniş yıkama ve kurutma alanları bulunmaktadır.

1980 Haltemsen Halı Yıkama …

Swan Halı Yıkama’nın kurulduğu 80’li yıllarda, bugün sıklıkla kullandığımız makine halıları bile yeni yeni üretilip piyasaya sunuluyordu. Ülkemizde bir telefonla halı yıkatabilme, evlere halı yıkama servisi çağırma ve böyle bir hizmeti sunma kültürü henüz yoktu. Ancak İzmir, Uşak, Balıkesir ve Isparta gibi el dokuma halılara daha çok özen gösterilen illerimizde halı temizletme kültürü vardı, çünkü el dokuma halıları aylar süren dokuma esnasında çok kirlenirdi ve satışa sunulmadan önce dokuma biçimine ve kullanılan renklere uygun bir şekilde terbiye edilip temizlenerek satış mağazalarına gönderilmesi gerekirdi. Şehirlerimizde ise evde kullanılan halılar genellikle silinirdi ve el halılarının yıkanılmayacağı düşünülürdü, çünkü profesyonellikten uzak bir şekilde yıkanan halılar suyu sıkılmadan balkona yada bahçe duvarına asılırdı, halının emdiği bu su da güneş ışınları ile beraber sıcak suya dönüştüğü için halılar boya verirdi. İşte bu yüzdendir ki el dokuması halısı satan bazı halıcılar hala el halısı yıkanmaz diye müşterilerini uyarmaktadır. Ancak günümüzde teknolojinin gelişimi ile beraber ortaya çıkan profesyonel halı yıkamacıların çoğalması ile birlikte bu durum tamamen değişmiştir. İşte bizim bu işe başladığımız 80’li yıllarda, İstanbul gibi bir şehirde bile çoğu kişi evlerden halıların alınıp yıkanmasına dair bu hizmetin varlığına şaşırırdı. Verdiğimiz bu yenilikçi hizmetten faydalanan ve halıları profesyonelce temizlenip teslim edilen müşterilerimizin memnuniyeti ve beğenileri ile o yıllardan beri kalitemizden asla vazgeçmeyen müşterilerimiz artmış ve bu müşterilerimiz de tüm çevresine firmamızı tavsiye etmiş, böylece firmamızın bilinirliği ve güvenilirliği her geçen gün artmıştır. Bizim yaptığımız bu modern ve kaliteli hizmeti gören bazı yeni girişimcilerde firmamızı örnek alarak halı yıkama işine başlamış ve yıkama fabrikaları son yıllarda hızla artmıştır. Bugün Türkiye’nin her bölgesinde halı yıkama firması bulunmaktadır ve bu işi profesyonel olarak icra ederek modern tesislere sahip olan kuruluşlar, bilgi ve birikimlerini paylaşmak maksadıyla bir topluluk haline gelmiştir.

Swan Halı Yıkama Ve Tamir Hizmetleri yıllardır ödün vermediği hizmet kalitesi ve otuz yılı aşkın tecrübesiyle bu sektörde kurulan bir çok kurumsal derneğin kurulmasında da önemli rol oynamış, bu sektörde verilen hizmetlerin profesyonelleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlamıştır.

Kurucu üyelik yaptığı dernekler;

Türkiye Kurumsal Halı Yıkamacılar Derneği Kurucu Üyesi: https://kurumsalhaliyikamacilar.com/

Marmara Halı Temizlemeciler Federasyonu (MARHALFED) Kurucu Üyesi: https://www.marhalfed.org.tr

İstanbul Halı Yıkamacılar Derneği (İSHAYDER) Kurucu Üyesi: http://www.ishayder.com

Profesyonel Halı Temizliyecileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD) Kurucu Üyesi: https://phtyd.org.tr

İstanbul ticaret odası üyesidir: http://www.ito.org.tr/wps/portal

Swan halı yıkama personel
Swan halı yıkama firma araçlar