Selçuk Halısı Yıkama

Selçuk halısı temizliği ve yıkanması konusunda bilgiler vermeye çalışacağız. Swan halı yıkama fabrikası bir çok halı çeşitini kusursuz bir şekilde temizlemektedir. Selçuk halısı da bunlardan birisidir.

Selçuk Halısı

Selçuk halısı Milas halısına benzer özelliklere sahiptir. Zaten yöre olarak da Milas halısı ile Selçuk halısı aynı yörenin halılarıdır. Renk dolgunluğu, canlılığı, dokuma şekli benzer özelliklere sahiptir.

Selçuk Halısı Nasıl yıkanır?

El dokuma halıları genel olarak benzer şekilde yıkanmaktadır. Selçuk halısı da el dokuma halılarının yıkandığı gibi yıkanabilir. Bunun için mac makineleri dediğimiz tek motorlu tek fırçalı bir makine iş görmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, doğal halı yıkama şampuanı kullanımı olacaktır. Halının bir kenarında önce deneme yapmak daha sonra halı yıkamaya geçmek en garantili sistemdir ki amatör kişiler için mutlaka tavsiye ettiğimiz bir yöntemdir.

Selçuk Halısı nasıl temizlenir?

Haftada en az bir kere halınızı süpürün. Güçlü elektrikli süpürge kullanmaya özen gösterin. İdeal olan haftada 2 kere süpürmektir. Güneş görmemesi yine halının ömrünü uzatan yöntemlerden biridir. Halısı silkmek, sallamak, çok uzun süre asılı bırakmak halının astarı dediğimiz havların dokunduğu malzemenin gevşemesine ve zamanla havların boşa çıkmasına neden olur.

Swan Halı Yıkama Selçuk halısını garantili olarak yıkamaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşmanız yeterlidir.

Yazar 

Bir yanıt yazın