Halı Nasıl Yıkanır

Bu sayfada siz değerli okuyucularımıza halının nasıl yıkanması gerektiğini görsel ve video desteği ile anlatmaya çalışacağız. Swan Halı Yıkama bu konuda büyük bir tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Türkiye’nin en fazla izlenen halı yıkama videosu Swan Halı Yıkama’ya aittir.

Halı yıkama işini büyük bir özveri ile yapan firmamız her halıyı dokunması ve iplik cinsine göre yıkama işlemi yapar. Halılar adresinizden çıktığı andan itibaren Swan Halı Yıkama güvencesindedir.

Leke Kontrolü

Fabrikamıza gelen halılar tek tek kontrol edilir, bu aşamadaki amaç halıda leke varmı, sökülme var mı kontrol edilir. Eğer sökük varsa tamiratı yapılır. Leke varsa leke çıkarıcı işlem uygulanır.

Toz Çırpma İşlemi

Kontrol sonrası halılar toz çırpma işlemi uygulanır. Halı toz alma makinesinde halı üzerindeki yabancı maddeler çırpılarak halıdan ayrıştırılır. Aşağıdaki videoda ayrıntılı olarak toz alma işlemi görülmektedir.

Otomatik Makinede Yıkama

Toz alma işleminden sonra halılar yıkama işlemine geçer. Bu aşamada iki yol izlenir. Birisi otomatik makinede yıkama, diğeri yerde yıkama. Otomatik makinede yıkanacak halılar makine halıları ve bazı el dokuma halılarıdır. Ama çoğunlukla makine halıları otomatik makinede yıkanır.

Yerde Yıkama

Yerde yıkama işlemi el dokuma halıları, antika halılar ve değerli makine halılarıdır. Bu halılar hassas olduğu için yerde yıkama işlemi uygulanır.

Halı Sıkma ve Kurutma İşlemi

Yıkama işleminden sonra halılar sıkma makinesinde sıkılır. Krom kaplı sıkma makinesi halıya zarar vermeden suyunu almaktadır. Bu aşama da bittikten sonra halılar tek kurutma bölümünde askılara asılır. Kapalı kurutma odasında halılar titiz bri şekilde toz olmadan güneş görmeden kendi halinde kurumaya bırakılır. Ortalama 3 ile 8 gün arasında ( hava durumuna göre) halılar tam olarak kurumuş olur.

Son Kontrol

Kuruma bölümünden alınan halılar tek tek kontrol edilir. Kontrol sırasında lekesi çıkmayan varsa leke çıkarma aşamasına gönderilir. Kontrolden geçen halılar paketlenerek depoya aktarılır. Bu aşamada sırası gelen halılar teslim için servis aracına konulur. Halılar evlerinizi süslemeye kaldığı yerden devam eder.

Swan Halı Yıkama kurumsal bir yapı çerçevesinde halılarınıza gereken titizliği göstererek temizlemektedir.

 

Yazar