Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

Halıya dökülen yağ lekesi, leke çıkarma işlemlerinden en zorlarından bir tanesidir ve çok can sıkıcıdır. Halının dokusu emici bir yapıya sahip olduğu için dokunun içine hapsolan yağı çıkartmanız gerekir ki bu tam olarak mümkün değildir. Öncelikle bunun iyi bilinmesi gerekir. Ancak yağ lekesinin belli olmayacak kadar temizlemek bir çok profesyonel firma bunu başarabilmektedir.

Halıdan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ lekesi için hızlı hareket çok önemlidir. Her geçen zaman dilimi yağın halı dokusuna nüfuzunu kolaylaştıracağından bir an önce temizleme işlemine geçilmesi gerekir. Tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden profesyonel bir halı yıkamacı çağırarak halıyı yıkamaya vermenizdir. Bu kısa zaman dilimi hem halı yıkamacıya kolaylık sağlayacak hem de yağın halıya nüfuz etmesinin önüne geçecektir.

Swan Halı Yıkama halıdan leke çıkarma konusunda uzman bir kuruluştur. Halınızı yıkatmak için bize verebileceğiniz gibi her çeşit leke konusunda tecrübelerimizden yararlanabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz basit yöntemler ise, yağ lekesinin altına geniş bir kap koyarak lekenin olduğu bölüme yağ çözücü deterjanlar ile yıkamak olacaktır. Ancak buradaki basit yöntemdir ve halıya zarar verebileceğini unutmayın. Çünkü her halı yağ çözücüye karşı dayanıklı olmayabilir. Bu sebepten dolayı profesyonel destek almanızı önemle belirtmek isteriz.

Swan Halı Yıkama olarak yağ halıdaki yağ lekelerinden halıyı % 90 oranında temizliyoruz. Bu bile yağın halının dokusuna işlediğini düşünürsek büyük bir başarıdır. Özellikle yün halılardan yağ lekesi tam olarak çıkmaz. Ancak temizlediğimiz bir çok halıdan lekenin izi kaybolmuştur.

Yazar 

Bir yanıt yazın