Uşak Halısı Yıkama

Swan Halı Yıkama Uşak halısı yıkama hizmeti vermektedir. Diğer tüm halılar gibi Uşak halılarını da firmamız garantisi altında yıkatabilirsiniz. Firmamız geçmişten gelen tecrübesi ile Uşak halılarını özel yöntemlerle halıya zarar vermeden yıkamaktadır. Uşak halısı nasıl yıkanır diyen tüm tüketicilerimiz için bu sayfada Uşak halısı ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Uşak Halısı ve Özellikleri

Uşak halıları dünya çapında üne kavuşmuş değerli halılardır. Tabi bu el dokuma halıları için geçerlidir. Osmanlı dönemindeki kapitülasyonlar ile Avrupaya açılan bu özgün halılar ressamlara bile ilham vermiştir.

Uşak halıları Kanuni Sultan Süleyman döneminde kendini göstermiş ve ününe ün katmıştır. Ülke dışından getirilen halı dokuma ustaları Uşak halılarını yeni tarzlarda dokumaya başlamıştır. Uşak halısının her m2’sinde 90 bin ilmek bulunur. Bu da halının kalitesini artırmıştır. Uşak halıları o dönemde o kadar ünlenmiştir ki dönemim saraylı ve soylu kişileri Uşak halısı motifli resimlere sahip olmak istemişlerdir. Tarihi el dokuma Uşak halıları bu gün Türkiye ve yabancı ülkelerde bir çok müzede sergilenmektedir.

Uşak Halısı Nasıl yıkanır?

Swan halı yıkama bu kadar değerli olan Uşak halılarını zarar vermeden yıkamaya büyük önem vermektedir. Çünkü oluşacak hasar geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Öncelikle Uşak halıları otomatik makinede yıkanmaz. Bir diğer önemli konu da natürel halı şampuanı kullanımıdır. Ne kadar fazla kimyasal içerirse bir şampuan o kadar halıya zarar verir. Özellikle kök boyalı halılar kimyasal içeren halı şampuanlarında renk atması oluşur.

Yıkanan halının bol soğuk su ile yıkanması şampuan kalıntılarından tam olarak kurtulmak için iyi bir yöntemdir. Her ne kadar sıkma makinelerinde şampuan kalmıyor gibi görünse de halı tekrar ıslandığında görüleceği gibi köpürmeye başlar. Bunun önüne geçmek için halı bol su ile durulanması gerekir.

Firmamız halı yıkama işine her zaman olduğu gibi bu gün ve yarın da önem vermeye daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edecektir. Bu sayfada Uşak halısı Kaliteli bir temizlik için doğru adrestesiniz.

Yazar 

Bir yanıt yazın