Mum Lekesi Nasıl Çıkar

Mum lekesi ile ilgili ipuçları ve mum lekesinin nasıl kolay bir şekilde çıkarabileceğinizi bu makalemizde anlatmaya çalışacağız.

Mum

Mum bir kaç yıl öncesine kadar aydınlatma aracı olarak kullanılıyorken günümüzde daha çok dekoratif amacıyla kullanılmaktadır. Bulunduğu ortamın havasını anında değiştiren bu mum kimi zaman can sıkıcı hale gelebilir:

– Yeni aldığınız bir halıya mum damlamasını kimse istemez.

– Misafirlerinizin geleceği gün öncesinde halınızın tam ortasına damlayan bir mum?

– Eşinize loş bir otam hazırlamaya çalıştığınız anda halıya düşen mum, gerçekten can sıkıcı bir durum.

Mum Lekesinden Nasıl Kurtuluruz?

Mum sıcak ortamda yumşayan, daha fazla ısınınca eriyen, soğuk ortamda donan bir maddedir. Halı üzerindeki mum lekesinden kurtulmanın ilk yolu mum lekesini daha fazla soğutmak olacaktır. Yeteri kadar soğuyan mum lekesi sert bir cisim yardımıyla kazınabilir. Mumun kurularak halıdan çıktığını görebilirsiniz. Bunun yanında kuru temizleme ilaçları kullanabilirsiniz ancak profesyonel destek almadan kullanmanızı önermiyoruz.

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Yukarıdaki bahsettiğimiz soğutarak çıkarma yöntemi yeterli olmaz ise bu aşamada iyi bir halı yıkamacıdan destek alarak lekeden kurtulabilirsiniz. Firmamız Swan Halı Yıkama profesyonel hizmet vermektedir. Mum lekesi için özel leke çıkarıcılarımız ile lekeden eser kalmadan çıkarmaktayız. Eğer mum lekesinden kurtulamayacağınızı düşünüyorsanız lekeye hiç müdahale etmeden bize ulaşabilirsiniz. Firmamız İstanbul geneline hizmet vermektedir.

Yazar