Sumak Halı Kilim Yıkama

Yıkanmış sumak halı resmi

Sumak halı (kilim) yıkama konusuna girmeden önce Sumak halısı nedir? Sumak halısı nasıl dokunur? gibi önemli sorulara yanıt vermeye çalışalım.

Sumak halısı klasik kilimin sumak dokuma tekniği ile dokunması ile ortaya çıkan halı çeşididir. Daha çok Sumak kilim adıyla anılır.

Dokumacılık Anadolu’da çok eskiden beri yapılagelen, çoğu yörede geçim kaynağı olmuş ve olmaya devam eden bir el sanatıdır. Bakınız: halının tarihi. Dokumacılık, çevreye uyum sağlamak için dokunduğu gibi, toplumların kültürünü, yaşam tarzını yansıtan bir araç olarak da karşımıza çıkmaktadır. Halı üzerinde dokunan desenler ve dokuma teknikleri de toplumlara göre değişiklik göstermektedir. Sumak dokuma kilimler de bunlardan birisidir.

Sumak Kilim Yıkama
0216 326 83 83

Swan Halı Yıkama Fabrikası Sumak halı kilimleri garantili olarak yıkamaktadır. Yüksek meblağlara alınan bu değerli halıların yıkama esnasında zarar görmesini kimse istemez. Dolayısıyla profesyonel firmaları tercih etmeniz büyük önem taşımaktadır. Sumak halı ve kilimleri el dokuma kilimleri olduğu için yıkama esnasında büyük dikkat istemektedir. Yıkama esnasında yapılacak bir hata halının zarar görmesine neden olmaktadır.

Sumak kilim resimleri

Yazar 

Bir yanıt yazın