Yahyalı Halısı Nasıl Yıkanır

Halu kurutma odası

Yahyalı Halısı

Adı üzerinde Kayseri ilimizin Yahyalı ilçesinde üretilen el emeği göz nuru halı çeşitidir. Özellikle kök boyaları ile boyanan bu halıseçkin yünlerden yapılmıştır. Kayseri’nin diğer ilçesi Bünyan halısı gibi önemli bir haşı çeşitidir.

Yahyalı Halısı Nasıl Yıkanır?

Öncelikle şunu hatırlarmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. İşi ehline bırakmak en iyi sonucu alma konusunda çok önemlidir. İşi bilmeyen bir halı yıkamacı bu değerli halıya geri dönüşü olmayan zarar verebilir.

Yıkama öncesi halının mutlaka tozu alınması gerekir. Tozu alınan halı halı yıkama parkuruna alınır ve kök boyasına zarar vermeyen şampuanlar kullanılarak dikkatli bir şekilde yıkama işlemi yapılır. Hatta öncesinde halının bir kenarında deneme yapılırsa daha etkili sonuç alınacaktır.

Yıkama sonrası mutlaka bol su ile durulanmalı halı üzerinde şampuan kalıntısı kalmamalıdır. Sıkma makinesinde kısa süreli sıkılarak kurumaya bırakılır. Kuruma işleminde mutlaka kapalı ortam tercih edilmelidir. ki güneş ışığı kök boyaya zarar vermesin. Yahyalı halıları evde yıkanmaz, yıkanırsa büyük risk alınmış olur ki halı zarar görebilir. Uygun şampuan kullanılmalıdır.

Swan Halı Yıkama Yahyalı halılarını garantili olarak yıkamaktadır.

Halu kurutma bölümü

Swan halı yıkama Bünyan halısı yıkama

Swan halı yıkama firma profil

Yazar 

Bir yanıt yazın