Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Çay lekesi nasıl çıkar, çay lekesinden pratik şekilde nasıl kurtuluruz? Swan Halı Yıkama tüketicileri bilgilendirmeye devam ediyor. Bu makalemizde çay lekesinden nasıl kurtuluruz anlatmaya çalışacağız.

Çay

Çay kimi zaman keyif için kimi zaman yorgunluk üzerine kimi zaman da kahfaltımıza eşlik eden içeceğimizdir. Özellikle biz Türkler açısından çayın ayrı bir yeri vardır. Günlük hayatta sıkça içtiğimiz bu çay kimi zaman can sıkabilmektedir. Zira halıya üzerimize veya direkt yere dökülebilmektedir ve dökülen yerde leke kalabilmektedir.

Çay lekesi nasıl çıkar?

Çay lekesini çıkarmak için ilk yapacağınız beyaz bir bez veya pamuk ile dükülen yere ani müdahalede bulunmak olacaktır. Leke daha tazeyken yapılan bu işlem büyük oranda lekeden kurtulmuş olacaksınız. Daha sonra çeşme suyu ile hafif çamaşır deterjanı ilave ederek lekeli bölgeye müdahale edebilirsiniz. Unutmayın bu yöntemler ani müdahale için uygundur. Daha eski lekeler için mutlaka profesyonel destek almalısınız.

Çay lekesi için pratik çözümler

– Leke için pamuk kullanın

– Hızlı müdahale edin.

– Soğuk su kullanın.

Bu yöntemler pratik yöntemlerdir, lekenin çıkmasında garanti vermezler. Halıdın dokusu, cinsi çay lekesinde büyük etkenlerdir. Çay lekesine müdahale etmeden önce halının cinsini iyi tanımak büyük önem taşır. Bunun için de profesyonel firmalardan destek almalısınız. Kimi zaman bizim bile lekeyi çıkaramadığımız durumlar olmaktadır. Ama çay lekesi için özel ilaçlar %95 oranında lekeyi temizlemektedir.

Çay lekesi gibi zahmetli bir iş için vakit kaybetmemenizi, Swan Halı yıkamaya ulaşarak destek almanızı öneririz. Siz çayınızı yudumlarken biz halınızı temizleyelim.

Yazar