Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Pas lekesi en zor lekelerden birisidir ve profesyonel işlem yapılması gerekir. Pas bir nevi oksitlenmedir. Oksit de bulunduğu eşyaya zarar vermektedir. Şimdi pas lekesinden nasıl kurtuluruz açıklamaya çalışalım.

Pas Lekesi

Pas lekesi için özel ilaçlar mevcuttur. Bunlar halıya zarar vermeden halı üzerindeki pası çıkarmaktadır. Firmamız Swan Halı Yıkama pas lekesinden % 90 oranında temizlik sağlamaktadır. yukarıda bahsettiğimiz gibi pas halıya nüfuz ettiği için dikkatli bir şekilde bunu temizlemek gerekir.

En sık karşılaştığımız pas lekesi, halı üzerine konan metal eşyalardır. Kanepe ayağı, sandalye atağı, sehpa ayağı gibi metallar zamanla paslanmakta ve halıya zarar vermektedir. Kimi zaman bu pas o kadar fazla olmaktadır ki halı delinmektedir. Bu aşamada halıyı tamir yöntemi tercih edilerek sorun giderilir.

Pas lekesi nasıl çıkarılır?

Pas lekesi yukarıda dediğimiz gibi zor çıkan halıya zarar veren bir lekedir. Oksitlenme oldğu için halı ipliklerine zarra vermektedir. Ancak bazı pas lekeleri yüzeyde kaldığı için çıkması daha kolaydır. Bu aşamaya gelmeden tedbir almak büyük önem taşır. Eğer pas yapacağını düşündüğünüz eşyaları halı üzerine koymamak, mecburen konulacaksa halı üzerine bir parça koyarak onun üzerine eşyayı koyabilirsiniz.

Pas lekesi nasıl çıkar diye merak edenlerin tek yapacakları şey en yakın profesyonel bir halı yıkamacı ile iletişime geçmek olacaktır. Swan halı yıkama pas lekesi temizleme hizmeti vermektedir. Bize ulaşarak lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Yazar