PHTYD 16. Antalya İstişare Toplantısına Katıldık

Bu yıl 16.sı düzenlenen Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD) 16. Antalya İstişare Toplantısı 1 Şubat 2020 tarihinde Antalya Aska Otelde gerçekleşti. Swan Halı Yıkama Fabrikası olarak biz de toplantıya iştirak ederek en güncel en yeni bilgileri edindik.

2006 yılından beri aralıksız düzenlenen Antalya toplantımız bu yıl 31 Ocak günü başladı. İlk gün Aska Lara otele giriş yaparak, odamıza yerleşip serbest zaman etkinliği ile meslektaşlarımızla sohbet ettik.

2. Gün çok değerli konuşmacıların verdiği bilgilerden istifade ettik. İlk olarak PHTYD Başkanı Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU açılış konuşmasını yaptı. Ardından Av. Levent DAĞDEVİREN “Halı yıkama sektöründe düşük fiyatla mücadele” konulu konuşmasını dinledik. Maalesef halı yıkama sektöründe düşük fiyat sorunu yıllardır var olan, bir çok tüketiciyi mağdur etmektedir. düşük fiyat demek malzemeden kısmak, ucuz malzeme ve ekipman kullanmak demektir. Bu da tüketiciye olumsuz şekilde yansımaktadır.

Levent Beyin ardından halı bakım uzmanı Mehmet Börek bey sahneye çıkarak tecrübelerinden, halıdaki hasarı nasıl giderdiğinden bahsetti. Mehmet beyin ardından öğle yemeğine geçildi. Yemek sonrası Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın AĞAOĞLU sahneye çıkarak yine tecrübelerinden, hizmet sektöründeki sıkıntılardan, müşteri memnuniyeti gibi konulardan bahsetti.

Aydın Beyin ardından toplu resim çekimi yapılarak bu gün ölümsüzleştirildi. 3. gün diğer illerden gelen meslektaşlarımız otelden ayrılmaya başladı ve biz de meslektaşlarımızla vedalaşarak İstanbul’a doğru yola çıktık.

Düşüncelerimiz:

Öncelikle bu etkinliği düzenleyen emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinlikler birlik olmamızın gücünü göstermektedir. Bilgi alışverişi ve teknolojiyi yakından takip edebilmek için olması gereken ve yerinde bir etkinliktir. Toplantılar iş hayatının yanında yeni dostluklar içinde güzel etkinliklerdir. Tekrar emeği geçenlere teşekkür eder, ileriki yıllarda tekrar olmasını ümit ederiz. Swan Halı Yıkama Fabrikası.

Yazar 

Bir yanıt yazın